At binicilik kursları dünya üzerinde bir canlıyla beraber paylaşılarak yapılabilen tek spor dalıdır. Binicilik sporu tüm kasların çalışmasını sağlamaktadır. Özellikle de çocuklarda kas ve kemik yapısının doğru biçimde şekillenmesine de yardımcı olmaktadır.

At binicilik kursları her yaşta başlayabilir ve devam edebilirsiniz. Özellikle duygusal ve fiziksel gelişiminize de katkılar sağlayabilirsiniz.

Peki, at binicilik kursu esnasında ne giymeli? Başlangıçta dar ve elastik binici pantolonu, boy ya da çizmeyle yarım chaps en idealidir. Güvenliğiniz için ise tog takmanız şarttır. Size yardımcı malzemeler için kamçı, Mahmuz ve eldiven gereklidir. Acemi bir binici için en uygun olan at iyi eğitimli, sakin, istikrarlı ve itaatkâr olanıdır. Bu nedenle genellikle yaşı ilerlemiş olanlar tercih edilmektedir.

Binicilik de en önemli nokta at üstündeki duruştur. Bu duruş ise vücudun bel ve sırtın dik konumda tutulmasıyla gerçekleşmektedir. At üzerinde giderken vücudun ritmik olarak inip kalkması terlemelere sebep olur. Bu durumda da vücutta bulunan toksin maddelerin atılmasına ve bu sayede kilo vermeye yardımcı olur.

Temel at malzemeleri ise; başlık, eyer, göğüslük, dizgin, üzengi, keçe, getr, kolon ve topukluktur. At biniciliğinin temel tekniklerini ilk binişte öğrenmeniz mümkündür ve bu sürede eğitmeninizde binicilik teknikleri ile ilgili bilgiler verir. Biniş, oturuş, iniş, süratli, adeta, dörtnal, duruş ve dönüşler gibi.

Ata biniş ve iniş, atın sol tarafına geçip yüzünüz atın arkasına bakacak biçimde eyere yakın şekilde durulur ve binici sol ayağını üzengiyi kendisine doğru çevirerek üzengiye geçirir. Binici dizginleri sol eli ile tutarken elleri ile eyerin her iki yanına tutunarak kendini yukarıya doğru çeker ve atın sırtına oturur.

İkinci bir kişinin yardımı ile atın sırtına çıkılabilir. Bunun için ise binici atın binici atın sol tarafına geçerek eyere yakın bir şekilde durur ve sol bacağını dizinden kırarak kaldırır. Eyerin her iki tarafından tutunur ve diğer kişi bacağından tutarak kaldırır. Binici de atın sırtına oturur.

Atın sırtından inerken de sağ ayak üzengiden çıkarılır. Arkadan geçirilerek sol ayağın yanına getirilir ve sağ elle erin arka tarafından tutulur. Sol ayak da üzengiden çıkarılarak yavaş bir biçimde yere inilir.этапы строительства каркасного домаhow to speed up website load timegoogle search term popularity