Küçük yaşlarda başlanan at binme eğitimi fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişim yönünden çok olumlu etkiler yapmaktadır. At binicilik sporunu çocuklarımıza kesinlikle aşılamalı ve sevdirmeliyiz. Atlar ve binicilik sporu ile tanışan çocuklar ömür boyu sürecek atlarla dostluğun tadına varacaklardır.

Doğa tutkunları ve hayvan sevgisi olanların ikisini bir arada yaşamak isteyenler ve sporu da beraberinde yapmak isteyenler kesinlikle at binme eğitimi almalıdırlar.

Atın gücü, heybeti, sürati ve dostluğu insanoğlunun ayrılmaz bir parçası yapmıştır. Atın sahip olduğu yetenekler ve olanaklar araştırıldıkça bir bir ortaya çıkmakta ve şuan günümüzde binicilik sporu adı altında birçok farklı branşta binicisiyle birlikte hünerlerini sergileyen yaşantısı, toplumlar ve insanlar tarafından büyük bir ilgi ve keyif ile takip edilmektedir.

At ile insan arasındaki dostluğun kurulmasını sağlayan ve bilimsel bir sanat şekline yapılan binicilik, günümüzde gittikçe teknikleşen çağımız insanları doğaya bağlayarak, ruh ve fizik gelişimini sağlamakta olan en soylu sporlardan biridir. Bu durumun da kültürel ve sosyal kalkınmaya katkısı çok büyüktür.

At binme eğitimi esnasında öğrenilenler, insanların özgüvenini kazanmasında büyük etki sağlar. Başarı ve kontrol hissi biniciye zor durumlar ile çok daha iyi baş etmeyi öğretir. Nedeni ise her binici her türlü zorluğun üstesinden gelinebileceğini öğrenir ve bilir.

Ata doğru biçimde binmek kolay bir şey değildir. At binme eğitimi sırasında ata binmeyi öğrenirken daha da sabırlı olmayı öğretir insana. Kişinin risk alabilme kabiliyetini geliştirir. Çünkü büyük bir hayvanı idare etmek ve baş etmek kolay bir iş değildir. Tüm bunların dışında ise binicilik ile ilgilenen insanlar dış ortamlara karşı ilgi duyarlar ve bu da günümüzün karışık hayatından, yoğun iş tempolarından, stresten, trafik ve gürültüden kurtulmamızı sağlar. Psikolojik olarak insanı rahatlatır.accesoires sexстатистика поисковых запросов яндексаfree website monitoring