Atlı spor kulübü binicilik kursu

Atlara bir defa dokununca bir daha kopamazsınız. Atların gözüne bir defa baktığınızda ve onunla yol almaya başladığınız zaman hayatınız büyük bir ölçüde değişecek. Atlı spor kulübü amacı, size huzur, özgüven ve sabır vermektir. Atlar sizin neye ihtiyacınız var ise bunu verebilecek kadar cömertlerdir.

Asil spor denildiği zaman akla ilk önce binicilik gelir. Binicilik çocukluktan başlayan bir dostluktur. Eğer sonradan tanışıldıysa ise vazgeçmek, kaybetmek istemeyeceğiniz ve gecikmişlik duygusu ile daha fala zaman geçirmek isteyeceğiniz bir tutkudur. Atlar aslında size dünyanızı değiştirmeyi vaad eden hayvanlardır.

Binicilik sporu yapmanız kendi atınızın olmasını gerektirmiyor. Üye olabileceğiniz bir atlı spor kulübüi ile atlara binebilir ve doğanın da tadını çıkarabilirsiniz. İnsanlar ile atlar arasında arkadaşlığın kurulmasını sağlayan binicilik günümüz çağında gittikçe teknikleşen insanı doğaya bağlayarak, psikolojik, ruhsal ve fiziki olarak hem rahatlatan hem de gelişim sağlayan bir spordur. Atları kültürel ve sosyal kalkınmaya ise katkısı çok büyüktür.

At terbiyesi ise biniciliğin temelini teşkil eder. At, yürüyüşlerindeki serbesti, yumuşaklığı, hareketlerindeki ahengi ve atın doğru vaziyetini muhafaza etmesi ile kendisini göstermektedir. At terbiyesinin psikolojik olarak yönü bunu seri olarak icra etmek, binicinin ata isteğini iletmek ve bunun kendi hesabına faydalı olabileceğini ona anlatmak, sonuç olarak ise bunu ona kendi isteği ile kabul ettirmekten ibarettir.

Atlı spor kulüplerinde en önemli kaide olan ata binmeyi öğreneceksiniz. Binicinin yapması gereken hareketleri kolaylıkla öğrenebilmesi için ata çok iyi oturması gerekmektedir. Ata doğru oturma ise; göğüs hafifçe öne, bel hafif çukur, baş dik, dizler eyere yapışık, bacaklar yere dik ve üzengilere sağlam basması gereken ayaklarının topuklarıysa atın karnına yapışık olmalıdır. Binici bu doğru oturmayı kavradıktan sonra ise ata binmenin tutkusunu en iyi şekilde yaşayacaktır.стоимость рекламы в googleреклама в поисковикахтаиланд дайвинг отзывы